SPREMLJEVALNI PROGRAM

Bogat spremljevalni program festivala KRAFFT sestavljajo gala program (svečana otvoritvena in zaključna prireditev s podelitvijo nagrad), filmske projekcije izven tekmovalnega programa, pogovori in srečanja s slovenskimi in tujimi igralci in igralkami ter ustvarjalci in ustvarjalkami, mednarodno priznanimi strokovnjaki, in pa razstave, delavnice, glasbeni večeri ter drugi družabni dogodki.

Kazalo

PREDFESTIVALSKI DOGODEK

OTVORITEV FESTIVALA IN ZAKLJUČNA SLOVESNOST

REVIJA NAGRAJENIH CELOVEČERNIH FILMOV

15.–19. 6. I 21.30 I Letno gledališče Khislstein
V primeru dežja ali slabe vremenske napovedi bodo projekcije v Prešernovem gledališču Kranj.

Mike Mills
2021
ZDA
109'
Céline Sciamma
2021
FR
72'
Julia Ducournau
2021
FR
108'
Joachim Trier
2021
NO, SE, DK, FR
127'

VEČER PLESNIH FILMOV

16. 6. I četrtek I 21.30 I Stolp Škrlovec

Večer plesnih filmov je namenjen ogledu vseh plesnih filmov, ki so bili nominirani za nagrado LOK. Med njimi so tudi prejemnika nagrade LOK (Malagueña by Jurij & Jagoda Batagelj, Horizon) in prejemnika priznanja LOK (James Bond 007 – Skyfall, The Greatest Showman – This is me).

Matevž Česen
2021
SI
1'
Lucija Velkavrh   
2020
SI
2'40''
Jagoda in Jurij Batagelj   
2019
SI
3'48''
Michal Rynia, Nastja Bremec Rynia
2022
SI
6'29''
Katja Kučina
SI
1'55''
Petar Đorčevski, Ana Klašnja
2018
SI
7'14''
Gaj Žmavc
2021
SI
5'44''
Alicia Tuskolitas, Borut Bučinel
2021
SI
8'2''
Tamás Tuza, EN-KNAP Group
2021
SI
60'

VEČER PLESNIH DOKUMENTARNIH FILMOV

15. 6. I sreda I 21.30 I Stolp Škrlovec

Večer plesnih dokumentarnih filmov bo vsebinsko zaokrožil okroglo mizo z naslovom Manjkajoči dialogi – odsotnost plesnega dokumentarnega filma (sreda, 15. 6. ob 19.00 v Stolpu Škrlovec). Na platnu bomo predstavili avtorska dela gostov okrogle mize, ki so našli izziv v prikazovanju plesa na način, ki publiki ponudi drugačen vpogled na življenja različnih plesnih ustvarjalk in ustvarjalcev.

Borut Bučinel
2020
SI
30`
Borut Bučinel
2021
SI
22'34''
Tone Stojko
2022
SI
15'
Borut Bučinel, Matej Kolmanko
2013
SI
8'

PROGRAM ŠTUDENTSKIH FILMOV

17. 6. I petek I 21.30 I Stolp Škrlovec

Irena Gatej
2020
SI
13'
Lana Bregar
2021
SI
15'
Martin Draksler
2021
SI
18'
Ivana Vogrinc Vidali
2021
SI
15'
Sara Polanc
2021
SI
21'

DRUŽABNI DOGODKI